michiko

motiveerivalt soe koht

leave a comment »

Selleks, et loengusse jõuda, peavad põhjused miks minna ületama põhjused miks mitte minna. Näiteks kui kohustusliku aine sissejuhatavasse esimesse loengusse sisse magada ja on valida, kas jõuda loengusse, kui see on juba pool tundi käinud, ja pärast loengut kaks ja pool tundi järgmist loengut linnas oodata, arvestades, et see aine tuleb võtta niikuinii ja selles veendumiseks pole vaja sellega kõigepealt tutvuma minna, siis võib vabalt juhtuda, et see loeng jääb vahele. Aga näiteks õhtusele seminarile, mis on valikuline ja tundus esimesel korral huvitav, tuleb kindlasti minna. Tähendab.. kui just auditooriumi ukse taga ei selgu, et õppejõust pole kippu ega kõppu.

Sel semestril on mul olnud neli koolipäeva ja neist kolmel päeval on mu päeva esimene loeng ära jäänud. Üldiselt on ülikoolis käimine väga mõnus. Kui vaid loenguid ka toimuks…

Keskas pakkus kõikvõimalikele (enda meelest) autoriteetsetele kujudele väga palju mõnu meile päevast päeva (karjudes) meelde tuletada, et “keskkool pole soe koht, kus niisama olla”. (Olgu, tegelikult see võrdlus sooja kohaga vahetus aeg-ajalt mõnega järgmistest: lasteaed, sanatoorium, spa, kaubanduskeskus.)

Mulle tundub praegu, et ülikool  küll on soe koht, kus olla. Aga suurepärases mõttes! Siin on palju ruumi, pehmed diivanid, kuradi odav kohv, wifi.. ja pealegi on mul nagunii alati mõni pooleliolev raamat kotis kaasas.

Advertisements

Written by michiko

Teisipäev, veebruar 10, 2009 kell 5:56

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s