michiko

give me the sound

4 kommentaari

Kui su neli aastat vastu pidanud suurepärased kõrvaklapid (mitte sinu süül) katki lähevad ja su vend sulle kaheks nädalaks laenuks antud heade kõrvaklappidega Pariisi sõidab ja sa ühel kaunil hetkel avastad, et sul pole kõrva toppida mitte midagi nööbilaadset peale iPodi kõrvaklappide, siis võib väga vabalt juhtuda, et sa avastad seda, mida minagi. Nimelt.. need iPodi kõrvaklapid tapsid muusika ja selle vähese kohvimasinast läbilastud heli, mis nad täisvõimsusel produtseerida suutsid tappis ümbritsev müra. Keerasin volüümi põhja, istusin tühjas bussis ja kuulda oli ainult mingit muusika haisu.

Õudne. Kolm lugu hiljem mu kannatus katkes ja ma toppisin pleieri sama targalt kotti tagasi ja läksin poodi uusi kõrvaklappe otsima.

Järgmine kord, kui ma oma pleieri välja julgesin võtta, siis juba uute Denoni kõrvaklappidega, mis on nii head, et ma ei suutnud isegi muusikale kaasa elada, lihtsalt istusin seal tuima näoga, mokk töllakil ja avastasin kõiki neid uusi mõõtmeid sellel muusikal, mida ma kogu aeg kuulan. Ja kõige vingem on see, et nende klappidega ei ole mul helitugevust vaja keerata üle ühe kolmandiku täisvõimsusest (no igal juhul maksimaalselt poole peale). Nüüd ma muiglen siin mõnuga, mõeldes neist muusikanautimise kordadest, mis mul ees seisavad mu uute valgete sõpradega. Hea..

Advertisements

Written by michiko

Reede, oktoober 10, 2008 kell 1:05

4 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

 1. denoneid saab kust ? :D

  muusa8

  Pühapäev, oktoober 12, 2008 at 3:11

 2. kaubamaja hi-fi osakonnast ;)

  michiko

  Pühapäev, oktoober 12, 2008 at 3:49

 3. thought so

  muusa8

  Pühapäev, oktoober 12, 2008 at 11:25

 4. kõrvaklappidel on erakordselt suur võim meie üle… naljakas mõneti. mitte, et muusika nö. tavaklappidega nauditav ei oleks – on küll -, aga kui tõsiselt korralikud klapid pähe panna, on võimalik avastada hoopis uusi nüansse. tajuda kõike hoopis teisiti. mitte armastada muusikat tema meloodias, aga tunda seda kõike füüsiliselt.

  Bossa

  Neljapäev, oktoober 16, 2008 at 11:16


Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google+ photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google+ kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

w

Connecting to %s