michiko

surin väsinud lihases on väsimus vaid pseudotugevatele

2 kommentaari

Vahest on tugevusnõrkus üks vägevamaid aistinguid üldse. Selline.. et sa oled nii tugev, et sa oled tahtlikult nõrk. Mitte selline nõrkus, mis ülistab tugevust, tugevust, mis nõrgale nii suurepärane eesmärk tundub. Natuke nagu.. näljane olemine keset toitu, sest see nõrkus on nii haigelt omamoodi tunne. See muudab nii tundlikuks. Sellises olukorras on toit nagu see nõrkuse põgenemine mugavusse, sest täis kõhuga tuleb laiskus. Ja mitte igapäeva nö reaalses maailmas, kui asjalik on vaja olla, vaid siis, kui sul on võimalik lihtsalt olla nii nagu tahad. Selline nõrkus, kui sa oled nii tugev, et suudad end kaugemale lükata. Näiteks füüsilise pingutuse puhul. Või suhtes enda igas mõttes paljastamine, enda selline avamine, et sa võtad eest kaitsvad müürid. Ja sa oled, sa värised kui haavaleht nõrkusest, aga tegelikult on see tugevus.

Julgus lahti lasta kõigest ja olla haavatav. See on nii ekstaasitekitav. Isegi natuke.. isegi natuke seda nõrkust suurendab kõiki tajusid viisil, mis panevad lendama. Tajuma ka õrna puudutust. Julgus olla keset teadmatust, kindlustundeta.

Ja veel ehk natuke teemasse puutuv mõte, see tugevus on igav, tuim. Inimene võib küll teha näo, et ta ei karda ja et kui ta ei tunne hirmu, siis ta on äge, parem kui teised, aga ma ei tea.. see pole alati nii. Võtame kasvõi.. õudusfilmid? Kui on keskpärane õudukas, siis põhimõtteliselt on võimalik endale öelda, kas see hirmutab sind või mitte, ja sa saad seda mõjutada. Üks variant on mängida cooli ja teine võimalus on olukord enda jaoks hirmutavamaks mõelda. Esimesel juhul sa saad mõelda, et sa oled nii hea, et sa oled üle sellest jamast, teisel juhul aga tunda põnevat hirmu. Mõni aga peab pidevalt kasutama võimalust kõikidele mulje avaldamiseks ja mõni neist arvab, et see “mind ei kõiguta” on märk sellest, et sa oled vägev. Kuid minu arust on see täielik jama ja mina enamasti hindan elamusi tuimusest kõrgemalt. Isegi negatiivne kogemus võib olla, aga igal juhul tundub see mulle produktiivsem ja kvaliteetsem kui see tugevustuimus.

Igatahes, need inimesed, kes oma kõigutamatu välise olekuga mind impressida püüavad, tunduvad mulle nii naeruväärsed. Aga nad arvavad millegipärast, et see on nii cool.. et nad on situatsioonist üle, nad on paremad kui mina, sest mind võivad väiksed asjad mõjutada, ja nad vaatavad mind sellise kaasatundva pilguga, et ah, küll sa ka ükskord õpid end mitte mõjutada laskma, aga nad ei saa aru, nad ei näe, et mina vahel valin tajumise, ka hirmu või nõrk olemise.

Advertisements

Written by michiko

Laupäev, august 2, 2008 kell 10:30

Posted in naudingutaju

2 kommentaari

Subscribe to comments with RSS.

  1. mulle meeldib lugeda su blogi harva, aga siis palju korraga :) püherdan naudingus nüüd

    evvu

    Pühapäev, august 3, 2008 at 7:28

  2. :)

    michiko

    Esmaspäev, august 4, 2008 at 12:03


Lisa kommentaar

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Muuda )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Muuda )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Muuda )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Muuda )

Connecting to %s